• Powiatowy konkurs wiedzy o dziejach polskiego parlamentaryzmu.

• logo2REGULAMIN  POWIATOWEGO KONKURSU WIEDZY O DZIEJACH POLSKIEGO PARLAMENTARYZMU

1. ORGANIZATOR

Głównym organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. dra M. Chełmońskiego w Adamowiźnie.

Osobami odpowiedzialnymi za przebieg konkursu są:

Monika Błądek – nauczyciel geografii

Aneta Lenard – nauczyciel geografii

Agnieszka Grabowska – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie

Monika Chojecka – nauczyciel świetlicy

1. ADRESAT KONKURSU

W konkursie biorą udział wytypowani uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych szkół  podstawowych z powiatu grodziskiego.

1. CELE KONKURSU

Konkurs ma na celu:

• poszerzenie wiedzy na temat historii polskiego parlamentu, współczesnej roli, znaczenia i funkcjonowania Senatu i Sejmu;
          • przybliżenia młodzieży postaci związanych z historią parlamentaryzmu;
          • rozbudzenie w młodzieży zainteresowania historią naszego kraju;
          • wdrażanie do „zdrowej” rywalizacji.

1. PRZEDMIOT OCENY KONKURSOWEJ

Przedmiotem oceny będzie wiedza i umiejętności z zakresu historii dawnej i obecnej działalności polskiego Senatu i Sejmu, a także ludzi szczególnie związanych z dziejami polskiego parlamentaryzmu.

V.        STRUKTURA I PRZEBIEG KONKURSU

• Do etapu szkolnego przystępują uczniowie z poszczególnych poziomów: klasy 6, klasy 7, klasy 8
          • I etap szkolny przeprowadzają nauczyciele geografii/historii/wos-u na podstawie przygotowanych przez organizatorów konkursu testów i wytypują po jednym najlepszym uczniu w kategorii klas 6, 7 oraz 8, którzy będą reprezentowali szkołę w II etapie – finałowym.
          • II etap powiatowy odbędzie się 29.02.2024 r. o godz. 1000 w Szkole Podstawowej im. dra Mateusza Chełmońskiego w Adamowiźnie, ul. Osowiecka 33.

Będzie on etapem finałowym i wyłoni powiatowych zwycięzców konkursu na poziomie klas 6, 7 i 8

• Przewidywane zakończenie konkursu – godz. 1300-1330.  Organizator zapewni drobny poczęstunek

i napoje.

1. OGÓLNE ZASADY KONKURSU

• Każda szkoła ma możliwość zgłoszenia jednego uczestnika w kategorii klas 6,7 oraz 8 (łącznie trzech).
          • Zgłoszenia należy dostarczyć lub przesłać na adres organizatora konkursu do

9 lutego 2024 roku.

• Etap powiatowy składa się z dwóch części: pierwsza polega na uzupełnieniu luk w teście właściwą informacją (test z lukami) oraz na wybraniu właściwej odpowiedzi (test pytań zamkniętych), druga – na odpowiedziach do pytań otwartych.
          • Odpowiedzi uczniowie piszą długopisem, nie używają korektora, błędnie napisaną odpowiedź skreślają  i umieszczają nad nią poprawny zapis.
          • Podczas pisania TESTU nie można korzystać z żadnych pomocy naukowych i urządzeń elektronicznych, porozumiewać się z innymi piszącymi ani opuszczać sali przed zebraniem prac.
          • Niedostosowanie się do zasad regulaminu skutkuje dyskwalifikacją piszącego.
          • Wyrazy nieczytelne bądź zapisane w sposób niejednoznaczny będą rozstrzygane na niekorzyść piszącego.
          • Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do przeprowadzenia dogrywki w razie uzyskania jednakowej liczby punktów przez co najmniej dwóch uczestników.
          • Ogłoszenie wyników nastąpi  po sprawdzeniu prac konkursowych.
          • Prace zostaną ocenione komisyjnie.
          • W skład komisji konkursowej wejdą nauczyciele - opiekunowie z poszczególnych szkół.
          • W wyniku konkursu zostaną wyłonieni zwycięzcy w trzech kategoriach: klasy 6,

7 oraz 8. Najlepsi uczniowie zostaną nagrodzeni, a każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom.

VII.     SPOSÓB SPRAWDZANIA PRAC

• W każdej luce musi znaleźć się wpisana poprawna nazwa lub data.
          • Jeśli w luce zostaną wpisane dwie nazwy lub daty i żadna nie zostanie skreślona jako niepoprawna, komisja weźmie pod uwagę tylko pierwszą od lewej strony.
          • Za każdą prawidłową odpowiedź uczeń otrzyma 1 punkt.
          • Jeśli w pytaniu zamkniętym uczeń zaznaczy więcej odpowiedzi niż jest prawidłowych, to za każdą złą zaznaczoną odpowiedź ponad liczbę poprawnych zostanie mu odjęty punkt.

1. ZGŁASZANIE UCZNIÓW DO KONKURSU

• KARTĘ ZGŁOSZENIA UCZESTNICTWA W KONKURSIE należy przesłać do organizatora mailem na adres dyrektor@spadamowizna.pl lub przesłać na adres szkoły z dopiskiem „Konkurs Wiedzy o Dziejach Polskiego Parlamentaryzmu” w regulaminowym terminie.

1. UWAGI KOŃCOWE

• Uczestnicy konkursu powinni być zaopatrzeni w niezbędne przybory do pisania.
          • Udział w konkursie jest dobrowolny i oznacza przyjęcie w pełni postanowień niniejszego regulaminu.
          • Osoby łamiące zasady określone w niniejszym regulaminie zostaną wykluczone z udziału w konkursie.
          • O ewentualnych zmianach zgłoszonych uczniów należy poinformować organizatora przynajmniej dwa dni wcześniej.
          • Uczestnicy konkursu wraz z opiekunami przyjeżdżają na własny koszt.

1. ZAŁĄCZNIKI:

• Karta zgłoszenia uczestnictwa.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W NASZYM KONKURSIE!

Organizatorzy:

M. Błądek, A. Lenard, A. Grabowska, M. Chojecka

Dyrektor Szkoły Podstawowej

im. dra M. Chełmońskiego w Adamowiźnie

P. Monika Błądek

KARTA ZGŁOSZENIA DO KONKURSU!!!!!

KARTA_ZGLOSZENIA_DO_KONKURSU.docx