• Przerwa świąteczna od dnia 1.04 do dnia 6.04.2021r.

• Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,

pełnych wiary, nadziei i miłości.

Radosnego, wiosennego nastroju,

serdecznych spotkań w gronie najbliższej rodziny

oraz wesołego Alleluja.

życzą

społeczność szkolna

oraz dyrekcja Szkoły Podstawowej im. dra. Mateusza Chełmońskiego w Adamowiźnie

• Nauczanie zdalne

• Szanowni Państwo od dnia 22.03 do 9.04 szkoła pracuje w trybie on-line.

W budynku głównym szkoły:

- świetlica będzie pracowała w godzinach 7:00 - 17:30

- oddział przedszkolny będzie pracował w godzinach 8:00 - 13:00

- opiekę otrzymają dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

W oddziale przedszkolnym dzieci otrzymają obiad zgodnie z zamówieniami.

BUDYNEK "PLEBANII" BĘDZIE ZAMKNIĘTY!!!!!

• Serce dla Michałka

• Dzięki uprzejmości Pana Sołtysa Jarosława Józefowicza, na placu naszej szkoły, stanęło pierwsze w gminie serce na nakrętki. Teraz już nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale również mieszkańcy Adamowizny mogą pomóc uczniowi klasy 4 w zbiórce pieniędzy. Michał, bo tak ma na imię nasz mały - WIELKI bohater, wygrał nierówną walkę z okrutną chorobą, ale teraz potrzebuje środków na rehabilitację. Pomóżmy Mu wrócić do pełnej sprawności !!!!!!

Zdjęcie zostało udostępnione przez czasopismo „Bogoria”

• Nauczanie hybrydowe

• Szanowni Państwo,w związku z wprowadzeniem obostrzeń  związanych z Covid-19 w woj. mazowieckim Pani Dyrektor Szkoły w Adamowiźnie podjęła decyzję o wprowadzeniu nauczania w klasach 1-3 w systemie hybrydowym. Od dnia 15 do 19 marca uczniowie klas 2b,2c, 3a, 3b, 3c przechodzą na nauczanie zdalne. Klasy 0, 1a,1b,2a pozostają w systemie stacjonarnym w budynku plebanii. Informacje dotyczące nauki w kolejnym tygodniu prześlemy w terminie późniejszym.

Uczniowie z orzeczeniem o potrzebie kształcenia w dniach 15-16.03 mogą realizować nauczanie zdalne ze szkoły. W dniach 17-19.03 na terenie szkoły odbędą się egzaminy próbne dla ósmoklasistów - w tych dniach dzieci z orzeczeniem realizują nauczanie z domu. Od 22.03 uczniowie z orzeczeniami mogą realizować nauczanie ze szkoły.

• Komunikat Burmistrza Grodziska Mazowieckiego

Dzisiejszy raport Ministerstwa Zdrowia wykazał, że w przeliczeniu na 10 tysięcy mieszkańców liczba nowych zakażeń w powiecie grodziskim wyniosła 11,2. Jeszcze wczoraj wskaźnik ten wynosił 9,5. Aż 70% zakażeń z całego powiatu, dotyczy tylko gminy Grodzisk Mazowiecki. Dla porównania sąsiadujące powiaty uzyskały wyniki: 4,24 (żyrardowski), i 5,23 (pruszkowski). Tak szybki wzrost zakażonych oznacza, że nasz powiat jest drugi w kraju jeżeli chodzi o liczbę zakażeń.

W związku z utrzymującym się od kilku tygodni wzrostem zachorowań na covid-19 w gminie Grodzisk Mazowiecki muszę podjąć kroki mające na celu ograniczenie wzrostu zakażeń. Zawieszenie działalności grodziskich obiektów sportowych i kulturalnych pozwoli na zmniejszenie liczby zachorowań. Ograniczenia te będą obowiązywać od 5 marca (piątek) do 14 marca (włącznie).

W opinii specjalistów głównym źródłem rozprzestrzeniania się wirusa są kontakty osób biorących udział w różnych zajęciach i grupowych aktywnościach. Po dogłębnych konsultacjach z lekarzami oraz z dyrekcją sanepidu podjąłem decyzję o czasowym zamknięciu obiektów sportowych takich jak: basen, hale sportowe, boiska oraz kulturalnych: Ośrodek Kultury wraz z filiami, kino, świetlice wiejskie i miejskie, biblioteka publiczna oraz place zabaw.

W halach sportowych będą mogły się odbywać jedynie rozgrywki ligowe i zaplanowane turnieje. Pozostałe treningi i zajęcia dodatkowe zostają na ten czas zawieszone. Na boiskach mogą odbywać się mecze Mazowieckiego i Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki oraz wszystkie jej filie, zostaje zamknięta dla czytelników. Wszystkie materiały, które zostały wypożyczone od 1 lutego mają przedłużony termin zwrotu do 22 marca. Funkcjonowanie książkomatu oraz wrzutni pozostaje bez zmian. Usługa „Książka na telefon” dla osób 70+ oraz niepełnosprawnych będzie realizowana jak do tej pory.

Targowisko miejskie będzie działało w zaostrzonym rygorze sanitarnym. Przeprowadzane będą kontrole noszenia maseczek i przestrzegania bezpiecznej odległości.

Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców jestem zmuszony do podjęcia takiej decyzji. Przepraszam za utrudnienia i proszę o zrozumienie powagi sytuacji. Wierzę głęboko, że liczba zakażeń w czasie dodatkowych obostrzeń spadnie i obiekty objęte ograniczeniami będą mogły w niedługim czasie wznowić działalność. Przestrzegajmy wszystkich obostrzeń. Dbajmy o siebie i swoich najbliższych.

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego

Grzegorz Benedykciński

• UWAGA, UWAGA!!!!!!!

• Wzrasta liczba zakażeń koronawirusem!

Grodziski powiat jest w czołówce kraju jeżeli chodzi o liczbę zakażeń. Średnia liczba z pozytywnym wynikiem w powiecie grodziskim w pierwszym tygodniu lutego wyniosła 24 osoby. W kolejnym tygodniu liczba wzrosła do 26 osób. Z kolei raport z trzeciego tygodnia wskazał wynik 42 osób z pozytywnym wynikiem testu. Średnia z ostatniego tygodnia miesiąca wzrosła do 61 pozytywnych przypadków. Tak szybki wzrost wyników zakażonych oznacza że nasz powiat jest w czołówce kraju. Aż 70% zakażeń z całego powiatu, dotyczy tylko gminy Grodzisk Mazowiecki.

Zwracamy się z prośbą o przestrzeganie wszelkich zasad sanitarnych. Uważajmy na siebie i naszych bliskich. Dbajmy o nasze zdrowie.