• NAUCZANIE ZDALNE

W czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych związanego z zagrożeniem epidemiologicznym nauka stacjonarna w szkole w klasach IV – VIII  zostaje zawieszona.

Od 26.10.2020 r. do 08.11.2020 r. nauka w klasach IV – VIII będzie realizowana zdalnie. Kształcenie zdalne na odległość jest obowiązkowe dla ucznia.

Oddziały przedszkolne, I - III oraz świetlica pracuje stacjonarnie w głównym budynku szkoły, wg dotychczasowego planu lekcji.

Przydzial_sal_dla_)_0-3.docx

Zasady organizacji kształcenia na odległość w Szkole Podstawowej im. dra Mateusza Chełmoskiego w Adamowiźnie:

ZASADY_ORGANIZACJI_KSZTALCENIA_ZDALNEGO_NA_ODLEGLOSCW_SZKOLE_PODSTAWOWEJ_IM.docx

• Konkurs plastyczno-techniczny "Zamknij misia w słoiku"

• Świetlica szkolna wraz z biblioteką zapraszają uczniów klas 0-VIII do udziału w konkursie nawiązującym do dnia pluszowego misia. Wykonaj samodzielnie lub z rodziną przestrzenną figurkę misia z dowolnego materiału i umieść go w słoiczku z pokrywką.

Czas trwania konkursu 20.10.2020 – 17.11.2020.
            Wykonane i podpisane prace przynosimy do biblioteki lub świetlicy. Oceniane będą: pomysłowość, wykonanie oraz opakowanie misia. Na uczestników czekają upominki, a na najlepsze prace nagrody.
            Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 25.11.2020 r.
            Serdecznie zapraszamy do udziału!!!

Do pobrania plakat konkurs_zamknij_misia_w_sloiku.pdf

• Dzień Edukacji Narodowej

• Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Oświaty składam serdeczne życzenia zdrowia, sukcesów i osiągnięć zawodowych, a także satysfakcji z pracy z dziećmi i młodzieżą.

• Noc Bibliotek pod hasłem "Klimat na czytanie"

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Noc Bibliotek - 9.10.2020

W piątek, 9 października 2020 roku w naszej szkole, w ramach ogólnopolskiej akcji "Noc Bibliotek" uczniowie i nauczyciele mieli okazję zaprezentować się w przebraniu bajkowym lub recyklingowym, albo też w swoim stroju można było umieścić element z ulubionej książki. Tegoroczna akcja została zrealizowana pod hasłem "Klimat na czytanie".

Wkrótce kolejne zdjęcia w naszej galerii.

• Noc Bibliotek

• 9 października 2020 - Noc Bibliotek pod hasłem "Klimat na czytanie".

Szanowni Państwo,

W dniu 10.10.2020 przypada  ogólnopolska Noc Bibliotek pod hasłem "Klimat na czytanie".
            W związku z uczestnictwem Biblioteki Szkolnej w tej akcji zapraszamy klasy IV-VIII do wspólnej zabawy w dniu 09.10.2020 (piątek).

W piątek 09.10.2020 każdy uczeń, nauczyciel może przyjść do szkoły w przebraniu bajkowym lub recyklingowym, albo w swoim stroju może umieścić element z ulubionej książki. Najciekawsze stylizację zostaną nagrodzone - uczniowie w swoich stylizacjach zgłaszają się do biblioteki po odbiór nagrody.

Zachęcamy do udziału w zabawie Zadania Na Przerwę.
            Każda klasa deklarująca udział w zabawie, otrzymuje 5 kopert z zadaniami na przerwę. Koperty przekazywane są pojedynczo przez nauczycieli  pod koniec każdej lekcji. Obowiązkiem klasy jest rozwiązanie na przerwie zadania z koperty, następnie  włożenie odpowiedzi do koperty i przekazanie kolejnemu nauczycielowi. Stopień trudności zadań dostosowany jest do długości przerwy. Jeżeli klasa rozwiąże wszystkie zadania prawidłowo, otrzymuję nagrodę. Nagrodą jest jeden dzień w październiku bez odpytywania, pracy domowej i klasówek dla całej klasy.

Zgłoszenia klas do zabawy Zadania Na Przerwę, prosimy przesyłać do 07.10.2020 (środa) Librusem do nauczyciela bibliotekarza.

Zachęcamy do wspólnej zabawy!

• Zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt

• Październik miesiącem dobroci dla zwierząt - klasa 8b wraz ze swoim wychowawcą,  w ramach pomocy braciom mniejszym, organizuje zbiórkę karmy dla podopiecznych Schroniska dla Zwierząt w Milanówku.

W terminie od 5 października (poniedziałek) do 13 października włącznie uczniowie w trakcie przerw będą zbierali karmę dla psów i kotów. Pracownicy schroniska bardzo proszą Państwa o zakup karmy mokrej, czyli puszki -  (suchej karmy jest wystarczająca ilość).

Zwracamy się więc do Państwa  o jak największy odzew na naszą i pracowników schroniska prośbę. Każda zakupiona puszka to posiłek dla czworonożnych przyjaciół człowieka.Karma zostanie dostarczona do Schroniska 14 października 2020.

Z góry bardzo dziękujemy.

Do pobrania plakat dotyczący akcji - Pazdziernik_miesiacem_dobroci_dla_zwierzat (pdf)